.
NUMER 1 / CZERWIEC 2019

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Utrata i miłość

Utrata jest pełna zamętu. Niezwykle istotna obecność w twoim życiu zostaje nagle zabrana i odchodzi na zawsze. To nagłe nieistnienie sprawia, że czujesz, że nigdy nie powróci, że przestało istnieć i boisz się, że nigdy nie będziesz miał wystarczających dowodów, że istniało. Żadne zdjęcia, filmy ani wspomnienia nie oddadzą nigdy uczuć, które trzymasz w sobie.

To paraliżujące.

Nowy początek jest wymuszony na tobie bez twojej zgody. Czujesz się, jakbyś został okradziony. Pozostaje tylko ciągły ból, który sprawia, że łapiesz powietrze pomiędzy płaczem. Od jednej sekundy do następnej jest pustka. 

Twoje myśli zaczynają tonąć w strachu. Zaczynasz wierzyć, że pustka będzie żyć w tobie przez resztę życia, miażdżąc twoje serce, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Wtedy, jakby tego było mało, zaczyna się poczucie winy. Winy, że gdyby pustka miała się wypełnić, stałaby się zdradą. Czujesz się, jakbyś pomniejszał wartość tamtego życia. Wiesz również, że czas, w naturalny sposób, oddali cię od tego co się stało, a tym samym ból się zmniejszy, po raz kolejny, przynosząc uczucie zdrady. Co oznacza, że nigdy nie pozwolisz sobie na pełne wypełnienie pustki.

Co pomaga nam spać w nocy? Wszystkim nam, przynajmniej raz w życiu, zdarzyła się myśl: "Straciłem wszystko". Kiedy patrzymy na to z bliska, zdajemy sobie sprawę, że pozostawiło nam znacznie więcej niż mieliśmy przedtem. Już samo to nie może być stratą. Jedyne, co możemy zrobić w ciągłym, paraliżującym bólu, to pamiętać, że bez niego byłoby nas mniej. 

Świadomość, że bez niego nie poznalibyśmy miłości, powinna nam wystarczyć.
 

Gabrielle Suryn


Gabrielle Suryn - niestrudzona podróżniczka, fotografka, pisarka książki w trakcie pisania, miłośniczka zwierząt i aktywistka ich praw, specjalistka ds. biznesu i zarządzania oraz przyszła właścicielka schroniska dla zwierząt. Silna wiara w autorefleksję i dążenie do poprawy to motto Gabrielle na całe życie. (Montreal)


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ