.

Wydawcą magazynu PANORAMA jest 
Radio Polonia - CFMB1280 AM w Montrealu

Adres do korespondencji: 

MAGAZYN PANORAMA
6625, 38e Avenue, Suite 5 
Montreal, Qc
H1T 2X8 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080



 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Szanowni Czytelnicy, Przyjaciele, 

Boże Narodzenie rządzi się swoimi prawami. Mieszkanie musi być odświętnie wysprzątane, choinka - duża i strojna, a za stołem powinna gromadzić się liczna rodzina albo grono przyjaciół... 

Ten rok jest inny. Nasze wieloletnie przyzwyczajenia, tradycję i plany związane ze świętami pokrzyżowała nam pandemia. 

Zawsze narzekaliśmy na brak czasu i zmęczenie przedświątecznym zabieganiem. Teraz tego czasu mamy pod dostatkiem i o zabieganiu nie ma mowy.

Przed rokiem w grudniowym wydaniu PANORAMY pisałam:

Nie mamy czasu zauważyć, że zapracowani, w wyścigu codzienności nie dostrzegamy jak trudno jest znaleźć czas dla naszych dzieci, dla żony, męża, dla rodziców, że o przyjaciołach nie wspomnę. Coraz trudniej jest nam znaleźć czas na spotkanie, na wspólny obiad, na kawę, na zwyczajne pogadanie. Brak czasu dla innych sprawia, że coraz częściej i boleśniej dopada nas samotność. 

A przecież Boże Narodzenie to czas kiedy nawet samotność nie jest sama...

Jakże inny mamy dziś świat, jak wiele zmieniło się za sprawą pandemii, wie każdy, bo zaraza dotknęła wszystkich. Jednych dosłownie, bo zostali  zarażeni i musieli walczyć z koronawirusem, innych pośrednio, bo zostali zamknięci w domach, przeszli na zdalny system pracy lub nauki. 

Zmieniło się wszystko. 

Brakuje nam bliskości, uścisków, dotknięć, pocałunków. 

W tym roku nasze świąteczne życzenia składane bliskim, przyjaciołom i znajomym także będą odmienne. Do niedawna życzyliśmy sobie: Wesołych Świąt; W tym roku najważniejsze będą życzenia dobrego zdrowia i słowa: "do zobaczenia w lepszych czasach". 

Szanowni Czytelnicy i Przyjaciele proszę przyjąć moje serdeczne życzenia zdrowych, pogodnych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia mimo wszystko: mimo pandemii, mimo oddalenia, mimo braku możliwości spotkania się w dużym rodzinnym czy przyjacielskim gronie.

Pozostańmy w nadziei, że w przyszłym roku będzie inaczej, że będzie pięknie, rodzinne, radośnie i gwarnie, że znów dane nam będzie zaznać bliskości piękna bycia razem.
 
 



Kwiecień 2020
Marzec 2020
Luty 2010
Styczeń 2020
Grudzień 2019
Listopad 2019
Październik 2019
Wrzesień 2019
Sierpień 2019
Lipiec 2019
Czerwiec 2019


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ