.
NUMER 3 / SIERPIEŃ 2019

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Dżinsowi Kolumbowie 

Dla wszystkich, których życie postawiło w kropce, wymagało podjęcia decyzji: zostać czy wyjechać. Teraz po latach spoglądasz wstecz i zastanawiasz się, czy dobrze zrobiłeś.
Osiągnąłeś to, czego chciałeś? Zaszedłeś dalej? Odnalazłeś siebie? Poznałeś świat? Odszukałeś swoje miejsce na ziemi?

Książka "Czy było warto? Odyseja dżinsowych Kolumbów" - o nas i dla nas ukazała się na polskim rynku nakładem wydawnictwa Novae Res kilka lat temu, zyskała liczne grono czytelników, przyniosła pochlebne recenzje, znalazła entuzjastów...

Jeden z nich napisał:

Niespotykanym walorem tej książki jest jej pozytywne przesłanie, w odróżnieniu od wielu poprzedników minionych lat traktujących o polskim uchodźstwie.
Powieść Liliany Arkuszewskiej jest emigracyjną historią dżinsowych Kolumbów - generacji młodych, wykształconych Polaków, którzy, mimo że wychowani w socjalistycznym systemie uwierzyli, że "Polak Potrafi". Zbuntowani i otwarci na świat ruszają na zachód. Nie wiedząc wtedy, że (poza znajomością angielskiego) niczym nie ustępują ich zachodnim rówieśnikom. Przerastają ich często pomysłowością, sprytem i wiedzą o świecie. Zdeterminowani optymiści wyjechali z ojczystego kraju przekonani, że na "zgniłym zachodzie" znajdą lepszy byt.
Ten nietypowy dla polskiej literatury walor jest godny propagowania, szczególnie na północnoamerykańskim kontynencie - tutejsi w większości też emigranci, wolą wzorować się i czytać o sukcesach, a nie o porażkach ...

To polonijni entuzjaści zmobilizowali mnie do zrobienia następnego kroku - przetłumaczenia książki na język angielski.

Choć ekscytujące, to nie łatwe przedsięwzięcie, ale jak mówi powiedzenie - "Chcieć to móc", więc z zapałem podjęłam wyzwanie i dobiegam do mety. Angielską książkę "Was it Worth it? Columbus in Jeans" wprowadziło na rynek wydawnictwo Troubadour w UK 28 lipca 2019.

Czytając moją książkę, pokolenie dżinsowych Kolumbów utożsamiało się z naszą wielką przygodą i przeżyciami tamtych lat. Teraz, ich dorosłe już dzieci, potem wnuki będą mogły poznać historię swoich rodziców i dziadków. Oni wybrali się w świat, aby przede wszystkim następnym generacjom było lepiej.

Cieszy fakt, że o angielskojęzyczną wersję mojej książki pytają również, kanadyjscy i amerykańscy przyjaciele. Ciekawi naszych przeżyć chcieliby poznać historię współczesnych polskich emigrantów.

So, take your seat and be a passenger on my ride in which I lead you on one family's pathway to their new unfamiliar future. I will take you across three continents; introduce you to foreign languages, places and customs. You will be with me in Paris, travel in Europe, the Amazon jungle and places in Peru. Together, we will explore Canada and I will take you to America, as we drive to New York, Florida and then fly to California. I will tell you what it takes to set up life from scratch in an unknown land not knowing the language. The conversion is never easy but has many moments of fun.

Spend a vacation with me, where you discover Cancun and the ancient sites in Mexico.
You will follow along as the characters adapt in a new country, facing many quandaries, undertaking crucial decisions, while sharing their life’s fortunes, their struggles, and their happy moments. I will even let you into the intimate corners of their lives.
Come aboard, jump on the wagon, and join me on this adventure after which you can tell me: Was it worth it?

Enjoy!
 

Liliana Arkuszewska
 

WAS IT WORTH IT - PRESS RELEASE


Liliana Arkuszewska - szczecinianka, geodeta z Polski, grafik i poligraf w Kanadzie. Pracowała w firmie telekomunikacyjnej Mitel jako Projektant Graficzny, a także jako Menedżer Redakcji Technicznej w Agencji Reklamowo - Wydawniczej Nortext Multi Media. Zdeterminowana marzycielka pewnego dnia sięgnęła po pióro i odkryła w sobie pasję pisania. Tak powstała książka - "Czy było warto? Odyseja dżinsowych Kolumbów". (Ottawa)
 


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ