.

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Do czego służy plan na emeryturę?

Każdy z nas prędzej czy później przestanie pracować zawodowo i przejdzie na etap życia emerytalnego. Moją rolą jako doradcy finansowego jest upewnić się czy moi klienci wiedzą jakich pieniędzy mogą się spodziewać od rządu Quebeckiego i Kanadyjskiego, z programów emerytalnych z pracy oraz z prywatnych kont oszczędnościowych. W planie emerytalnym analizujemy wspólnie wszystkie te kwoty. Indywidualnie dla każdej osoby można obliczyć i ocenić czy te zasoby finansowe, które obecnie byłyby dostępne będą w przyszłości wystarczające.

Aby podwyższyć wysokość emerytury odkładanie miesięczne jest bardzo ważne. W planie można ustalić odpowiedni budżet i strategię inwestycyjną. Warto wiedzieć w jaki sposób wysokość emerytur rządowych może się zmieniać według wieku, gdy decydujemy się pobierać te pieniądze.

Plan taki również jest ważny w okresie pracy zawodowej oraz w czasie korzystania z tych pieniędzy na emeryturze. Są kwoty pobierane, które mogą być opodatkowane lub nie, z niektórych kont musi być pobierana kwota miesięczna a z innych nie. Odpowiedni plan bierze te wszystkie elementy pod uwagę i w ramach możliwości pomaga w zaoszczędzeniu na podatkach.

Warto wiedzieć jakie są różnice między RRSP-REER a TFSA-CELI i jakie mają one znaczenie przed i po przejściu na emeryturę. Zachęcam Państwa do spotkania ze mną podczas którego wyjaśniam wszystkie opcje korzystne dla Państwa. 

W trudnych czasach, w których żyjemy i przy ciągle zmieniających się przepisach warto jest mieć doradcę finansowego który pomoże spokojnie przejść na emeryturę. 
 
 

Magdalena Ptaszkiewicz


Magdalena Ptaszkiewicz - Doradca Finansowy, Industrielle Alliance Financial Services

 


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ