.
NUMER 2 / LIPIEC 2019

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Weź posłuchaj 

Głos jest jednym z najbardziej wpływowych elementów komunikacji. W dźwięku naszego głosu są czynniki, które nadają sens (świadomy i nieświadomy) wiadomości, którą wysyłamy. 
Wiele osób może wypowiedzieć to samo zdanie, a różny ton głosu będzie przekazywać inne informacje psychologiczne.

Z tonu głosu możemy również dowiedzieć się wiele o tym, co czuje druga osoba z którą rozmawiamy. Czy mamy świadomość swojego głosu? 

Od 30. lat pracuje głosem. Używam swojego głosu, by przekazywać informacje i za pośrednictwem radiowego mikrofonu rozmawiać ze słuchaczami, choć jest to bardziej monolog niż dialog. Mam świadomość siły tonu swojego głosu. Mogę dowolnie go zmieniać, wtedy gdy chcę wyrazić swoją myśl w sposób szczególnie mocny albo łagodny. Moi słuchacze twierdzą nawet, że słyszą gdy się uśmiecham... tak, uśmiecham, a nie śmieję, bo to byłoby zbyt oczywiste. 

Psychologowie starali się zidentyfikować ukryte znaczenie różnych tonów głosu. Obecnie dysponujemy ogromnym katalogiem interpretacji tych drobnych detali, których większość z nas nie zauważa. 

Zapraszam do wysłuchania podcastu Anny Pelesz, która opowie jak bardzo ważną rolę spełnia w naszym życiu i w naszych relacjach - głos. 

Bożena Szara 
 


Anna Pelesz - nauczycielka języka angielskiego i polskiego, tłumaczka, autorka podcastów na temat relacji międzyludzkich, ale nie tylko. Miłośniczka języków, literatury, samorozwoju i podróży. W Stanach Zjednoczonych od 20 lat. Mama, żona, córka i siostra.


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ