.
NUMER 4 / WRZESIEŃ 2019

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Nie bój się lęku...

Emocje są jak kwiaty i rozkwitają odmiennie. Raz pięknie i okazale, a innym razem mają szarawe płatki i nie chcemy ich nawet dotknąć. Tak czasem rozkwita złość i agresja, smutek i lęk albo ból i niepokój. Bywa też, że emocje przynoszą uczucie szczęścia, radości, dumy i pewności siebie. Nasze uczucia są jak kwiaty, raz piękne i okazałe, a innym razem urody mniej akceptowanej. 

Na szczęście emocje nigdy nie będą czymś trwałym, bo samo słowo mówi: montion czyli ruch. Tak jak całe nasze życie bazuje na filozofii zmian, tak samo funkcjonuje świat emocji i to my sami jesteśmy w stanie na niego wpłynąć, zmienić jego bieg.

Lęk. Czym jest i do czego jest nam potrzebny?

Lęk ma własne piękno. Być może brzmi to niezrozumiale i śmiesznie, ale uwierz mi, bez leku wpadłbyś pod samochód lub skoczył z dachu wieżowca. Lek jest nam potrzebny aby przetrwać. Niesie on ze sobą subtelną, pozytywną siłę życiową, mimo, że ma w sobie wydźwięk negatywny. Zarówno lęk jak i obawy przed czymś charakteryzują się swoja kruchością, delikatnością i wolą przetrwania. Gdy ogarnie Cię lęk, pozwól mu, by się w Tobie ujawnił,  poczuj jak sięga on Twojej głębi i wprawia komórki w drżenie. To znak, że żyjesz i że jesteś w stanie zaznać silnej energii. Tkwi w Tobie niezwykła siła, siła życia i przeżycia. Uświadom sobie w pierwszej linii co czujesz, a następnie zaakceptuj swoje uczucie. Pozwól sobie na drżenie rąk.

W ten sposób uczysz się akceptować i kochać siebie samego. Nie odrzucaj siebie samego potępiając się za to, że się czegoś boisz.

Wyjdź lekowi na przeciw. Świadomie dostrzegaj to, co się w Tobie dzieje. Czując lek odnajdziesz w sobie obszary spokoju i równowagi, bo jest to Twój instynkt przeżycia. I to jest ten piękny element w odczuwaniu lęku. 

Odnajdujemy w sobie siłę i jesteśmy dumni z siebie, że potrafimy pokonać coś, co wprawiło nas w drżenie.

Kiedy odczuwasz lęk, zrób jakąś jedną rzecz, której nie robiłeś od dawna.

Zwróć uwagę abyś się nie napinał. Usiądź wygodnie lub połóż się, odpręż się, rozluźnij, oddychaj głęboko, powoli: wdech, wydech, wdech, wydech.

Odprężenie to antidotum na strach. Cala Twoja koncentracja powinna być skierowaną na to, aby Twoje ciało było rozluźnione. Obserwuj siebie odwracając uwagę od przyczyn leku. Obserwacja powinna być bezstronna. Po prostu akceptuj to, co czujesz, to co jest tu i teraz. Przekonasz się, że dzięki Twojej woli przeżycia pozbędziesz się uczucia lęku.

Nie lękaj się lęku. Jeśli będziesz to robił, to wówczas zamkną się w Tobie możliwości rozwoju w określonym kierunku. Lęk może dostarczyć wskazówek życiowych i stanowić wyzwanie. W Twoim życiu jest na pewno wiele obszarów, które wywołują Twój niepokój, więc podejmij je jako wyzwanie, bądź odważny i wkraczaj w samo centrum tej emocji. Dzięki temu odkryjesz, że za każdym Twoim lekiem kryje się skarb. Tym skarbem jest Twój rozwój. Lęk to nieskończona energia życia. 
 

Beata  Baumgartner


Beata Baumgartner - właścicielka firmy Baumondi znanej w Europie z akcesoriów mody i biżuterii do ozdabiania butów. Nagrodzona German Design Award 2018 w kategorii Interior & Furniture International. Udziela się w światowych projektach charytatywnych i organizuje własne projekty, m.in. "Don't waste Food". Mentorka rozwoju osobistego, pomysłodawca koncepcji biznesowych, inwestorka. Psychologia, duchowość i rozwój to obszary jej zainteresowań. 


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ