.
NUMER 1 / CZERWIEC 2019

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Obóz Akademii Samodzielności

Wysyłam córkę na obóz sprawnościowy do Polski. To znaczy polecimy do Polski razem. Mali będzie uczyła się radzenia sobie w lesie i sztuki samoobrony, a ja będę pływał na żaglowce z kolegą ze studiów. Obóz Letni, organizowany przez Akademię Samodzielności, odbędzie się w tym roku w malowniczo położonym nad jeziorem ośrodku w Bęsi na Mazurach.
 
.... Zaplanowane zostały dwa dziesięciodniowe turnusy w lipcu, na których będzie przebywać młodzież w wieku od 7 do 17 lat.  Te tradycyjne spotkania, a także wiele innych, w ciągu roku szkolnego prowadzi z synami pan Przemysław Jakóbczyk.  Moja córka Mali, która ma prawie osiem lat, już od kilku miesięcy szykuje się do wyjazdu i nagrała nawet kilka krótkich opowiastek na temat swojej podroży do Bęsi. Pojawiły się one na stronie Facebooka Akademii Samodzielności. Dla Mali wyjazd ten jest też bodźcem, aby szybko nauczyć się pływać - wymóg, aby móc uczestniczyć w obozie, a ja i żona cieszymy się, że będzie mówiła po polsku językiem jej rówieśników, a nie tylko językiem rodziców nauczonym w domu. Wiadomo, słownictwa dwóch różnych pokoleń różnią się, a język mówiony ewoluuje: "...Już za parę dni, za dni parę, wezmę plecak swój i gitarę...cool!"

http://akademia-samodzielnosci.pl/ / https://www.facebook.com/akademiasamodzielnosci/
 

Krzysztof Tumanowicz


Krzysztof Tumanowicz - lekarz weterynarii ze specjalnością tropikalną. Pracował w Afryce i 25 lat w Ministerstwie Rolnictwa prowincji Quebec. Realizował autorskie projekty weterynaryjno – humanitarne w Mali i na Madagaskarze. Zajmuje się fotografią i komponowaniem muzyki. Działa społecznie w środowisku Polonii montrealskiej.

Od Redakcji: Po powrocie z Polski autor i jego córeczka Mali będą gośćmi Radia Polonia w Montrealu.


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ