.

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Mole Książkowe
 
.... Książki były w moim życiu odkąd pamiętam, ale ostatnio doceniam je jeszcze bardziej. Są dla mnie prawdziwą odskocznią od codzienności, a teraz w tych dziwnych covidowych czasach doceniam je jeszcze bardziej.

Pomagają mi marzyć, przetrwać lock down i przymusowe zamknięcie w domu. Razem z głównymi bohaterami moich lektur przeżywam wszystko to, co ich dotyczy, czasami jest to fascynująca ucieczka z Meksyku, by ocalić życie, a innym razem spotkanie starych znajomych przy lampce wina. Dla mnie książki to prawdziwa uczta i przepustka do innego, magicznego świata. Odkąd pamiętam zawsze mnie fascynowały. 30 lat temu prawie cała moja kolekcja polskich książek wyemigrowała ze mną do Kanady. Większość z nich mam w domu do dziś i teraz czytam je moim dzieciom.

Kilka miesięcy temu założyłam na Facebooku grupę MOLE KSIĄŻKOWE - KANADA do której zapraszam miłośników dobrej literatury.

Pomysł założenia grupy powstał zupełnie niespodziewanie. Któregoś wieczoru po skończeniu kolejnej fascynującej książki pomyślałam, że fajnie byłoby podzielić się z kimś opinią na jej temat, polecić komuś ciekawą lekturę czy podyskutować o ostatnio przeczytanej powieści.
Tak powstały Mole Książkowe - grupa przeznaczona dla miłośników czytania.

Na facebookowej stronie zamieszczamy informacje o naszych ulubionych książkach i nowościach wydawniczych. Polecamy sobie nawzajem ostatnio odkrytych autorów, polskich i zagranicznych.
W naszej grupie mamy zaszczyt gościć polskich pisarzy: mieszkającą w Toronto - Ewę Stachniak, fascynującego autora "Martwego Sadu" - Mieczysława Gorzkę i Emilię Kubaszak.

Czytanie to moja pasja i bardzo się cieszę, że dzięki stronie Mole Książkowe poznałam tylu wspaniałych i zakręconych na ich punkcie ludzi. Tworzymy naprawdę zgraną grupę i planujemy już nasze pierwsze postcovidowe spotkanie.

Zapraszam serdecznie do naszego grona wszystkich miłośników literatury. Mam nadzieję, że polubicie nasz fanpage i poczujecie się wśród nas jak w domu. Już nie mogę doczekać się nowych książkowych rekomendacji, komentarzy i zdjęć najukochańszych okładek. Do zobaczenia na Facebooku na stronie Mole Książkowe.  
 

Daniela Rosochacka
 
 
 

 


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ