.

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kanadyjscy łyżwiarze najlepsi w Polsce 

Łyżwiarze z Kanady trenujący w Barrie w Ontario zdobywają Mistrzostwo Polski Juniorów w tańcach na lodzie!

Olivia Oliver & Joshua Andari. Foto: Stephan Potopnyk, grudzień 2020
 

Młodziutka para łyżwiarzy, 17-letnia Olivia Rybicka-Oliver oraz 18-letni Joshua Andari mieszkający i trenujący w Barrie (Ontario) wygrała Mistrzostwa Polski Juniorów w tańcach na lodzie.

Ze względu na ograniczenia w podróżach spowodowane przez pandemię, Olivia i Joshua otrzymali zgodę Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego na wirtualne uczestnictwo w Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Cieszynie w dniach 11 i 12 grudnia 2020 roku w ramach zawodów Czterech Narodów.

Swoje programy wykonali i nagrali zgodnie z surowymi wymaganiami i wytycznymi otrzymanymi ze Związku Łyżwiarstwa Figurowego w wynajętej arenie Sadlon Center w Barrie. Zarówno za taniec rytmiczny jak i taniec dowolny otrzymali wysoką punktację pobijając swój życiowy rekord. Programy były oceniane przez zespół sędziowski z Polski, Czech oraz Słowacji.

To zasłużone zwycięstwo pary, która ciężko trenowała przez cały okres pandemii zarówno na lodzie jak i poza lodem, pod okiem trenerów w Centrum Treningowym Mariposa School of Skating w Barrie. Trenerami Olivii i Joshua są: David Islam, Mitchell Islam, Kelly Joshnson, James Callan oraz Christine Reeves - psycholożka sportowa.

Olivia Rybicka - Oliver urodziła się w Warszawie, ma polsko-kanadyjskie obywatelstwo i mieszka z rodziną w Barrie. Joshua Andari pochodzi z Chatham - Ontario. Oboje są członkami Kadry Narodowej i reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej.

Warto dodać, że Olivia jest posiadaczką rekordu Guinnessa za najszybszy piruet na lodzie, 342 obr/min, który pobiła w 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ponadto razem z Joshem pomagają spełniać marzenia ciężko chorym polskim dzieciom w ramach programu "Łyżwiarze dla Młodych Bohaterów". Młodzi zawodnicy z Kanady z powodzeniem łączą pasję sportową z działalnością charytatywną.
 

Kamila Rybicka


Więcej informacji o Olivii na jej stronie internetowej: www.oliviaoliver.pl

Video: JB Video Productions, Grudzień 2020: Taniec rytmiczny / Taniec dowolny


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ