.
NUMER 7 / GRUDZIEŃ 2019

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Polonijny Dzień Dwujęzyczności 

Już od pięciu lat w trzeci weekend października obchodzimy Polonijny Dzień Dwujęzyczności. Święto ma na celu promocję języka polskiego i dwujęzyczności wśród polonijnych rodzin. W tych dniach polonijne szkoły nawet z najdalszych zakątków świata przygotowują programy artystyczne, konkursy, zapraszają gości i wspólnie bawią się językiem polskim.

Jako rodzice i nauczyciele dokładamy starań, aby nasze polonijne dzieci czuły się dumne ze swych korzeni, ze znajomości języka polskiego i więzi, jakie łączą je z Polską. Aby dwujęzyczność była dla nich nie tylko zadaniem, ale przede wszystkim wspaniałą przygodą!

O tym, jak można celebrować  Polonijny Dzień Dwujęzyczności, pokazujemy w krótkim filmie, który powstał wspólnie z twórcami kanału We Are Going Somewhere. Bohaterami są uczniowie Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ USA oraz ich amerykańskie rówieśniczki. Dzieci stanęły przed wyjątkowym wyzwaniem. Nieznające języka polskiego uczennice amerykańskich szkół czytały polskie przysłowia swoim polonijnym przyjaciołom. Jak sobie poradzili? Zobaczcie sami! Zapraszamy na film pt.: "Co ma piernik do wiatraka, czyli świętujemy dwujęzyczność".
 

Justyna Bereza


Justyna Bereza - absolwentka Filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Z wyboru mama, z zamiłowania podróżniczka. Jest polonijnym nauczycielem w USA. W swojej pracy stawia na aktywne metody nauczania. Za swoje osiągnięcia otrzymała nagrodę Polonijnego Nauczyciela Roku 2017 im. Prof. A. Stelmachowskiego. Ponadto zajmuje się edytorstwem i korektą tekstu. Lubi nowe wyzwania stąd jej przygoda z dziennikarstwem. Jako nauczyciel i mama jednocześnie, przykłada ogromną wagę do dwujęzycznego wychowania, doskonale zdaje sobie sprawę, że znajomość języków to klucz do sukcesu. http://www.dobrapolskaszkola.com

 


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ