.
NUMER 9 / LUTY 2020

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

...... Motocyklowe Stowarzyszenie Pomocy Polakom za Granicą "WSCHÓD - ZACHÓD" 

Misją Motocyklowego Stowarzyszenia Pomocy Polakom za Granicą "Wschód - Zachód" im. rotmistrza Witolda Pileckiego jest wspieranie Polaków zamieszkałych poza granicami Polski, poprzez ułatwianie im dostępu do polskiej oświaty i kultury, integrowanie Polaków ze Wschodu i Zachodu oraz pomaganie im w umacnianiu poczucia przynależności i godności narodowej. 

Stowarzyszenie organizuje rajdy, których celem jest odwiedzanie i popularyzowanie miejsc wydarzeń historycznych związanych z Polską oraz spotykanie się z mieszkańcami tych miejsc.

Do tej pory (od 2010 r.) Stowarzyszenie zorganizowało ponad 20 rajdów. Rajd 100-lecia Odzyskania Niepodległości był jednym z najwspanialszych. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z charytatywnego balu w Grodzisku Mazowieckim w którym uczestniczyli członkowie Motocyklowego Stowarzyszenia Pomocy Polakom za Granicą: "Wschód - Zachód".

"Nie tylko ten kraj, w którym żyjecie, Ojczyzną Waszą się zowie. Jest jeszcze druga Ojczyzna na świecie, co w polskiej mieści się mowie" (tekst z tablicy na ścianie szkoły polskiej na Białorusi). 
 

Materiał nadesłany z Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych Brześcia i Obwodu Brzeskiego.
 
 

 


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ