.
NUMER 7 / GRUDZIEŃ 2019

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Hybrid Identity

Kanał Lachine w Montrealu , to miejsce magiczne i historyczne, zbudowany w XIX wieku przy rzece Św Wawrzyńca aby ułatwić statkom przepływ, prawie niemożliwy w miejscu porywistych prądów. Po drugiej stronie rzeki rezerwat plemienia Mohawk. Każdy, kto choć raz miał okazję znaleźć się w tym wyjątkowym miejscu, powie, że jest absolutnie magiczne. 

I właśnie tam, w pobliżu ciemnych, jesiennych i zimnych wód rzeki 15 listopada 2019 roku mieliśmy otwarcie naszej wystawy: "Hybrid Identity".

W przeciwieństwie do chłodu na zewnątrz, spotkanie tętniło wzajemną sympatią i uznaniem przybyłych gości ciekawych naszej sztuki. 

Wystawa jest bardzo ciekawa jeśli chodzi o jej symbolikę. Zaraz przy wejściu ton nadają dwa niewielkie obrazy: chłodne, błękitne, wprowadzają na salę, w nastrój.  Symbolika prezentowanych prac jest wszechobecna, poprzez farby, płótna, rzeźby, tkaninę. Każdy odwiedzający, wrażliwy na sztukę ma szansę  wejść niejako w świat artysty. A tych światów jest aż piętnaście, bo tylu właśnie malarzy, rzeźbiarzy i performerów prezentuje swoje prace. Każdy z nas proponuje coś innego, ale wystawa jest spójna. Jest swego rodzaju jednością. 
Tytuł "hybrydy" tłumaczy i ogarnia tę różnorodność.

Chłodne błękity współgrają z gorącymi odcieniami czerwieni, czy żółci i oranżu, i to m.in. sprawia, że każdy z odwiedzających może znaleźć coś dla siebie.

Artyści wystawiający swoje prace to członkowie grupy Association des Artistes Polonais de Canada. 

Wystawa otwarta jest do 15 grudnia w L'Entrepot Lachine, La salle d'exposition d'arts visuels. 2901 Boul. Saint -Joseph. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy! 
 

Agnieszka Rajewska 

Zdjęcia: Marian Kopczyński


Agnieszka Rajewska - artystka malarka. Lubi tworzyć surrealistyczne i romantyczne historie na płótnie przy użyciu mieszanego medium. Uwielbia malować portrety z psychologicznym akcentem i w poszukiwaniu duszy. Maluje pastelami i farbami olejnymi. Miała kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych.
 


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ