.
NUMER 7 / GRUDZIEŃ 2019

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Wewnętrzna przestrzeń

W życiu zdarzają się momenty z których czerpię energię: momenty radości, refleksji, zachwytu, inspiracji. Pozwalają mi na zainstalowanie w mojej podświadomości pozytywnych afirmacji, które następnie wspierają mnie na mojej drodze codzienności i podejmowania decyzji. To nic innego jak pozytywne, twierdzące myśli na mój własny temat, na temat innych ludzi bądź otoczenia. 

Praktykę tę zaczęłam stosować kiedy weszłam na ścieżkę rozwoju osobistego i w trakcie własnej transformacji i zmiany, mogłam się przekonać jak niezwykłą mają moc. 

Dzisiaj jako life coach w pracy z klientami bardzo często proponuję im to narzędzie na ścieżce ich rozwoju.

Jednocześnie ciągle rozwijając się jako człowiek i jako coach, szukając i tworząc coraz to nowe narzędzia dla moich klientów, inspiracje do ich tworzenia przychodzą czasami zupełnie niespodziewanie. Taką inspiracją jest dla mnie kontakt ze sztuką i rzeźbami Miry DeMartino, która tworzy dzieła wybitne, przenikające całe jestestwo człowieka, opatrzone jej personalnymi, przepełnionymi pozytywną energią "Art-firmacjami". 

Jak bardzo są one przenikające i wywołujące emocje mogłam się niedawno przekonać na wystawie "YOUR INNER SPACE" prezentującej jej rzeźby w Princeton. Mira zaczęła opowiadać swoją historię życiową, która doprowadziła ją do miejsca, w którym jest teraz, pozwoliła nam, zwiedzającym wejść w jej świat, jej proces rozwoju osobistego, a mnie osobiście otworzyła następne drzwi inspiracji. Wszystko to też, a może przede wszystkim, dzięki wybrzmiewającym z jej ust wspomnianym już "Artfirmacjom" idealnie dopasowanym i oddającym energię. Chciałabym byście tego posłuchali. Tak. Posłuchali właśnie i usłyszeli, bo mimo, że piszę o tym, to te słowa żyją. To jest prawda o życiu i zmianach zmaterializowana w postaci rzeźb:

1) UNINHIBITED "My uninhibited passion leads all the way to my soul."
Inspiruje do bycia sobą, do akceptacji kim jesteśmy i swobody tego wyrażania.

2) READY FOR CHANGE - reprezentuje osobę, która bardzo dużo przeżyła, ale jest w miejscu, w którym osiągnęła moment gotowości na zmianę, na wejście na ścieżkę rozwoju, która wynika z samoakceptacji i zgody na obecną sytuację.
3) REUNITED - przypomnienie o naszym ludzkim dualizmie tego, co widoczne (ciała) i niewidoczne (ducha).

4) ALIGNED o tym jak łatwiej jest nam się pogodzić z trudnym życiowym wyzwaniem, jeśli utrzymujemy zgodność i połączenie z kim jesteśmy.

Przyznam, że pisząc to znowu weszłam w ten świat, świat Artfirmacji i rzeźb Miry DeMartino, powoli stający się światem moich wewnętrznym refleksji nad prawdą życia, jego pięknem, wartością i możliwościami, które daje nam świat. Bo wystarczy tylko chcieć żyć prawdziwie, czasami wręcz zacząć żyć dokładnie tak jak rzeźby tej wyjątkowej artystki. One po prostu są żywe, gotowe do przekazania nam energii potrzebnej do realizacji naszych marzeń.
 

Beata Marciniak


Beata Marciniak -  coach ICC, trener międzykulturowy, autorka serii książek "Zmiana niejedno ma imię", poliglotka, ekspatka mieszkająca w USA w stanie New Jersey, romanistka i wielbicielka Francji w tym najbardziej Prowansji, podróżniczka. Kobieta szczęśliwa, kochająca ludzi i zwierzęta.  www.beatamarciniak.pl


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ